Csörte 2.
Brestyánszky B.R.: CSÖRTE. Mi történik akkor, ha a modern kor váratlanul tör be vívmányaival – mobiltelefon, tévékamera, laptop, skype – egy falucska egyszerű lakóinak megszokott életébe?
Brestyánszky B.R.: CSÖRTE. Mi történik akkor, ha a modern kor váratlanul tör be vívmányaival – mobiltelefon, tévékamera, laptop, skype – egy falucska egyszerű lakóinak megszokott életébe?
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2015. március 6. péntek, 19:00
„Karaokesztár a peremen!!! Ez a show egyedülálló kezdeményezés, hiszen még sohasem volt példa arra, hogy egy ilyen picinyke és szegény határ menti falu, mint a miénk, egy ilyen nemes és nagyszerű vállalkozást valósított volna meg. Ez az esemény méltó módon járul hozzá a mindössze 300 lelket számláló település erkölcsi és gazdasági felemelkedéséhez! Legyenek velünk! Szurkoljanak nekünk!!!”
Ezzel az üres, szánalmasan ismerős szöveggel próbálja meg eladni a vidéki tévé show szervezője a mai médiára oly jellemző olcsóságok egyikét a falubelieknek. Brestyánszky Boros Rozália drámája erősen ironizálva, de kegyetlenül teszi fel kérdéseit: mi történik akkor, ha a modern kor váratlanul tör be vívmányaival – mobiltelefon, tévékamera, laptop, skype – egy falucska egyszerű lakóinak megszokott életébe. Zavar, félelem az újtól, értetlenség és meghasonlottság. Miért nevez be, magát nevetségessé téve, boldog-boldogtalan egy lehetetlenül gagyi tévés vetélkedőbe a fődíj ígéretén kívül, mely számukra elképzelhetetlenül nagy összeg, háromszázezer forint. Hogy történhet meg, hogy valaki épp háromszázezer forintos számlát roamingozik össze a fia által küldött laptopon anélkül, hogy ismerné annak a működését? Generációk, egymástól végzetesen eltávolodott világok találkoznak össze pillanatokra ebben a különös darabban, és mennek el könyörtelenül, tehetetlenül egymás mellett. Az erkölcsi és gazdasági fellendülésből végül semmi se lesz. De mi marad utána a csalódáson, a kapcsolatok lehetetlenségének felismerésén túl?
Második alkalommal énekel a Benczúr Kerti Esték sorozatában az Európában és a tengerentúlon legtöbb szakmai elismerést begyűjtő magyar a capella formáció. A friss Fonogram-díjas Jazzation fő profilja a jazz, az együttes a világ népzenéiből is merít, virtuóz feldolgozásaik és saját szerzeményeik itthon és külföldön egyaránt óriási sikert aratnak.
A StEFREM idén nyáron ismét visszatér a Benczúr Kerti Esték színpadára. Az együttes ősszel megjelenő, Égrekiáltó című új albumából is ízelítőt ad a közönségnek, amelyen a tagok saját dalai és szövegei hallhatók. A koncert az Egy álmon átesem címet kapta, ami az új lemez egyik dalszövegét idézi.
MUSICAL KLUB Sztárvendégek: Egyházi Géza, Mahó Andrea, Kádár Szabolcs János, Szederjesi Teodóra
Nyári szabadtéri előadás, a Benczúr Ház Rendezvényközpont kerti színpadán!
Szabadtéri előadás! esőnap: 2026. július 14. kedd 20:30
Egy est, amelyet átsző a mediterrán világ szenvedélye, az olasz és spanyol tengerpartok lágy hullámainak lüktetése, Buenos Aires forró éjszakáinak…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!